facebook

Aktualności

16-04-2009

Wandalizm i to na własnym podwórku !

Dnia 12 kwietnia br, czyli dokładnie w pierwszy dzień świąt niektórym mieszkańcom Pustkowa-Osiedla najwyraźniej brakowało rozrywek. Zamiast celebrować ten świąteczny okres i oddać się duchowej zadumie, postanowili oszpecić własną okolicę. Zniszczeniu uległy kosze na śmieci, które wyrwano z ziemi, a następnie zgnieciono oraz lampy uliczne w pobliżu Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu i tutejszego Kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Najwyraźniej to nie zaspokoiło żądnych przygód chuliganów, ponieważ kawałeczek dalej zniszczyli również ogrodzenie przedszkola, pozbawiając je betonowych daszków.
Taki akt wandalizmu jest nieprawdopodobny, tym bardziej, iż jak wynika z raportu Komendanta Policji w Brzeźnicy to był jedyny przypadek wandalizmu w całej Gminie Dębica. Nie stanowi to dobrej wizytówki dla Pustkowa-Osiedla, a wręcz przeciwnie- takie zachowanie zniechęca do dalszych inwestycji na tym terenie.
Nie jest to pierwszy przypadek, gdzie dobro publiczne zostało zniszczone w tym sołectwie. Kilka dni przed świętami celem niszczycieli stał się niedawno postawiony w parku dinozaur - Pteradon. Najpierw został pozbawiony pazurów, a kilka dni później został zwalony na ziemię.
Aż strach pomyśleć, co może się stać w niedługim czasie z kolejnymi inwestycjami na tym terenie, jeżeli mieszkańcy nadal nie będą reagować. Pustków-Osiedle jest miejscem, gdzie w ostatnich latach poczyniono wiele pozytywnych zmian i gdzie nadal planowane są nowe inwestycje. Akty wandalizmu, jakie praktykowane są ostatnimi czasy na tym terenie, sprzyjają rozważaniom o znalezieniu alternatywnego miejsca dla spożytkowania inwestycyjnych pieniędzy. Nikt nie jest zadowolony, gdy to, co powstaje nie jest doceniane, a zwłaszcza, gdy wizerunek i atrakcyjność sołectwa zostają mocno naruszone wyczynami wyrostków, którzy nie mają, co zrobić z wolnym czasem. Zamiast inwestować w nowe, pieniądze zostają wydane na naprawę efektów bezmyślnych dewastacji.
Drodzy mieszkańcy Pustkowa-Osiedla, nie pozwalajcie niszczyć tego, co należy do Was!
Turystyka
Polityka cookies

www.ugdebica.pl
Gmina Dębica
ul. Stefana Batorego 13, 39-200 Dębica
Tel: +48 (14) 680-33-10; Fax: +48 (14) 680-33-36
NIP: 872-221-67-36
e-mail: urzad@ugdebica.pl
Realizacja: ideo
CMS   Edito Powered by