facebook

Aktualności

10-03-2017

Firma Mazur, kolejna już firma w SSE w Pustkowie - ogłosi przetarg na budowę fabryki

Firma Mazur, kolejna już firma w SSE w Pustkowie - ogłosi przetarg na budowę fabryki.

Firma Mazur Sp. z o.o. Sp. komandytowa z siedzibą w Bytomiu to nowy inwestor na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec Podstrefa Dębica w miejscowości Pustków-Strachów.

Przypomnijmy, że oddanie do użytku SSE Mielec w Pustkowie-Strachowie nastąpiło 23 sierpnia 2014 r. Teren Podstrefy Ekonomicznej powstał i został uzbrojony oraz przygotowany pod inwestycje dzięki inicjatywie Wójta Gminy Dębica Stanisława Rokosza i działaniom samorządu. Uzbrojone działki przeznaczone są pod działalność inwestycyjną związaną z produkcją, składowaniem i usługami.

Dnia 01 lutego 2017 roku Prezes Zarządu Firmy Piotr Mazur podpisał akt notarialny, którego przedmiotem jest warunkowe przeniesienie własności niezabudowanej działki numer 548/20 o powierzchni 1,20 ha, położonej w Podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Pustkowie – Strachowie. Dnia 08 marca 2017 podpisali akt notarialny na mocy którego stali się właścicielem przedmiotowej działki.

Firma „Mazur” została założona w 1989 roku przez Piotra Mazura. Zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem elementów wyposażenia oraz atrakcji wodnych dla parków wodnych, placów zabaw, basenów publicznych, prywatnych i hotelowych oraz obiektów przemysłowych. Obecnie Firma posiada 25-letnie doświadczenie, zebrane na 400 budowach, na 19 zagranicznych rynkach. Stale podnosząc swoje standardy stała się laureatem wielu nagród. Niektóre z wyróżnień to Certyfikat Produkt na Medal, Złoty Laur Innowacyjności, European Medal czy Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji.

Więcej o Firmie można dowiedzieć się pod linkiem: http://www.firmamazur.pl/

Na chwilę obecną Inwestor posiada zezwolenie na prowadzenia działalności na terenie SSE Euro-Park Mielec Podstrefa Dębica, na terenie miejscowości Pustków- Strachów i jest w trakcie przygotowania specyfikacji na potrzeby przetargu na budowę fabryki, który zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. Planowany termin rozpoczęcia budowy to I półrocze 2017 roku, natomiast rozpoczęcia produkcji to wiosna 2018 roku, co początkowo pozwoli na zatrudnienie około 20 osób z możliwością rozwoju. Koszt inwestycji to 11 mln złotych. Pierwsza rekrutacja osób do pracy w Firma Mazur” rozpocznie się już w tym roku.

To nie jest ostatni inwestor na Strefie. Kolejna umowa zostanie zawarta w przyszłym tygodniu z firmą „ Interplastik” , która również w tym roku rozpocznie budowę fabryki w SSE Pustków.

Turystyka
Polityka cookies

www.ugdebica.pl
Gmina Dębica
ul. Stefana Batorego 13, 39-200 Dębica
Tel: +48 (14) 680-33-10; Fax: +48 (14) 680-33-36
NIP: 872-221-67-36
e-mail: urzad@ugdebica.pl
Realizacja: ideo
CMS   Edito Powered by