facebook

Aktualności

13-03-2017

8 marca „Dzień Kobiet” w Nagawczynie

8 marca „Dzień Kobiet” w Nagawczynie obchodzony był pod hasłem  „Bezpieczna nastolatka”, „Bezpieczna kobieta”. W godzinach przedpołudniowych dziewczęta ZS w Nagawczynie  spotkały się z terapeutą Panem Wenencjuszem Matyskiem, który przedstawił uczestniczkom zasady bezpiecznego poruszania się  w świecie internetu, korzystania z portali społecznościowych oraz  obronę przed hejtem,  stalkingiem. Poza walorami profilaktycznymi na dziewczęta czekały również atrakcje związane z losowaniem nagród, drobnych upominków oraz życzenia.

W tym dniu o godzinie 17.00 na sali gimnastycznej ZS w Nagawczynie odbył się również projekt pod hasłem „Power Women - Bezpieczna kobieta”, na który zaproszone zostały mieszkanki sołectwa Nagawczyna.  Projekt składał się z trzech części. Pierwsza obejmowała teoretyczną prelekcję, którą przedstawił starszy aspirantem Tomaszem Totko z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Prelekcja dotyczyła zagadnień związanych z bezpiecznym poruszaniem się kobiet oraz unikaniem ewentualnych zagrożeń. Drugą część praktyczną poprowadził Pan Krystian Blezień instruktor Klubu  Plaza Sport w Dębicy, który nauczył Panie podstaw samoobrony. Ostatnia część miała już charakter integracyjny.  Na Panie czekały słodkie upominki, pyszny tort oraz poczęstunek. Ogromną niespodziankę sprawili Paniom druhowie OSP Nagawczyna, którzy z tej okazji złożyli uczestniczkom spotkania życzenia wraz z upominkami.

Spotkanie upłynęło w atmosferze wesołej zabawy, radości i prezentów. Było wspaniałą okazją do wspólnych rozmów, wspólnego spędzenia czasu. Bez względu na wiek połączyło żeńską część  społeczności. Nauczyło Panie jak być świadomą grożących  niebezpieczeństw  i  zachowywać się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Organizator imprezy: Radna Gminy Dębica Agata Wiater

Turystyka
Polityka cookies

www.ugdebica.pl
Gmina Dębica
ul. Stefana Batorego 13, 39-200 Dębica
Tel: +48 (14) 680-33-10; Fax: +48 (14) 680-33-36
NIP: 872-221-67-36
e-mail: urzad@ugdebica.pl
Realizacja: ideo
CMS   Edito Powered by