facebook

Aktualności

20-03-2017

Diament Forbes 2017 dla LERG S.A.

Lerg S.A. już po raz drugi został wyróżniony „Diamentem Forbesa” jako jedna z najdynamiczniej rozwijających się polskich firm.

 

 

Pustków Osiedle, 13 marca 2017 r. - Lerg SA – wiodący producent i eksporter żywic syntetycznych – już po raz drugi znalazł się w gronie laureatów prestiżowego rankingu „Diamenty Forbesa 2017”. W zestawieniu regionalnym, w kategorii firm dużych z przychodami powyżej 250 mln zł, LERG S.A. zajął wysoką, 9. pozycję.

 

W dziesiątej edycji „Diamentów Forbesa” na liście laureatów znalazło się 69 firm z województwa podkarpackiego. Na liście ogólnopolskiej firma Lerg S.A. uplasował się na wysokiej 96. pozycji. Aby znaleźć się w gronie tysiąca najlepszych firm w Polsce według rankingu „Forbesa”, trzeba było zwiększać swoją wartość przez trzy lata z rzędu przynajmniej o 23 proc. rocznie.

 

- Cieszy nas fakt, że już po raz kolejny został potwierdzony i doceniony przez grono niezależnych ekspertów dynamiczny rozwój firmy LERG, wynikający z konsekwentnej realizacji działań prorozwojowych niekiedy, w dość trudnych warunkach rynkowych – powiedział odbierając nagrodę Adam Bek, Dyrektor ds. Ekonomicznych firmy LERG S.A.

 

„Diamenty Forbesa” są zestawieniem najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju, które w przeciągu ostatnich trzech lat najszybciej zwiększyły swoją wartość. Lista została opracowywana przez wywiadownię Bisnode Polska w porozumieniu z redakcją miesięcznika „Forbes” na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm. Uwzględnia ona zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku poszczególnych przedsiębiorstw. Umożliwia także zmierzenie potencjału firmy, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków.

 

To nie pierwsze wyróżnienie dla firmy LERG S.A. W ubiegłym roku firma otrzymała wyróżnienie w rankingu Pereł Polskiej Gospodarki w kategorii Perły Duże za konsekwentną realizacje polityki oraz strategii przedsiębiorstwa i pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i efektywnych przedsiębiorstw w Polsce. Również w 2016 r. LERG S.A. został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii Firma Innowacyjna za realizację projektów „Modernizacja instalacji do produkcji formaliny” i „Rozbudowa instalacji do mielenia nowolaków”..

 

 

LERG S.A. to największy polski producent żywic syntetycznych stosowanych w różnych gałęziach przemysłu – budownictwie, motoryzacji, meblarstwie czy górnictwie. Zatrudnia ponad 500 osób. Sprzedaje ponad 130 tys. ton żywic rocznie do ponad 24 krajów na całym świecie, a blisko 50% z nich eksportuje. Główną ofertę firmy stanowią żywice poliestrowe, nowolakowe, do materiałów drewnopochodnych, izolacyjnych, tworzyw warstwowych, żelkoty, formalina, a także szpachlówka marki Polfill do renowacji karoserii samochodowych.

 

Więcej informacji udziela:

Dział Marketingu

LERG S.A.

tel. 14/ 680 62 13

e -mail: marketing@lerg.pl 

Turystyka
Polityka cookies

www.ugdebica.pl
Gmina Dębica
ul. Stefana Batorego 13, 39-200 Dębica
Tel: +48 (14) 680-33-10; Fax: +48 (14) 680-33-36
NIP: 872-221-67-36
e-mail: urzad@ugdebica.pl
Realizacja: ideo
CMS   Edito Powered by