facebook

Aktualności

16-06-2017

III Gminne Mistrzostwa Przedszkolaków

W dniu 8 czerwca na boisku sportowym Klubu Sportowego „CHEMIK” Pustków odbyły się III Gminne Mistrzostwa Przedszkolaków, których organizatorami są Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Klub Sportowy „CHEMIK” Pustków, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.

Mistrzostwa rozpoczęły się od uroczystego przemarszu wszystkich dzieci z rodzicami, opiekunami, na których czele szła grupa najmłodszych mażoretek wraz z orkiestrą. Podczas przemarszu mogliśmy podziwiać reprezentacje wszystkich przedszkoli z naszej gminy, każde z nich wyróżniało się kolorowymi ubrankami przedszkolaków oraz transparentami. Marsz rozpoczął się z placu przy Zespole Szkół w Pustkowie-Osiedlu skąd wszyscy udali się na obiekt Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „ Moje Boisko ORLIK 2012” na którym odbyło się oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw. Łącznie do Pustkowa-Osiedla przybyło ponad 270 dzieci z 12 Przedszkoli z ternu Gminy Dębica tj.: Publiczne Przedszkole w Pustkowie-Osiedlu, Publiczne Przedszkole w Pustkowie, Niepubliczne Przedszkole „Kubusiowa Kraina” w Paszczynie, Publiczne Przedszkole w Brzeźnicy, Niepubliczne Przedszkole „Zakątek Malucha” w Brzeźnicy, Niepubliczne Przedszkole „Tęczowa Kraina” w Pustyni, Publiczne przedszkole w Latoszynie, Publiczne Przedszkole w Pustyni, Publiczne Przedszkole w Głobikowej, Niepubliczne Przedszkole „Akademia Maluszka” w Nagawczynie, Publiczne Przedszkole w Stasiówce oraz Publiczne Przedszkole w Zawadzie.

Podczas tak wyjątkowego święta sportu, w którym mogli uczestniczyć najmłodsi sportowcy z naszej gminy nie mogło zabraknąć wielu gości. W tym dniu przedszkolaków mocno wspierali: Zastępca Wójta Gminy Dębica – Zdzisław Siwula, Przewodniczący Rady Gminy Dębica – Piotr Żybura, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński, Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica – Marcin Ciszek, Prezes Klubu Sportowego „CHEMIK” Pustków – Rafał Polański oraz Radny Gminy Dębica – Józef Marek.

Oficjalnego otwarcia III Gminnych Mistrzostw Przedszkolaków dokonał Zastępca Wójta Gminy Dębica – Zdzisław Siwula, który przede wszystkim życzył wszystkim dzieciom samych sukcesów i dobrej zabawy, bowiem w tym dniu każdy jest zwycięzcą, jednakowo kierując słowa podziękowania dla licznie zgromadzonym rodziców, nauczycieli i opiekunów, którzy przybyli w tym dniu na zawody, by wspierać swoje pociech oraz dołączając do wspólnej zabawy.

Po oficjalnym rozpoczęciu Mistrzostw wszystkie dzieci przeszły na boisko sportowe Klubu Sportowego „CHEMIK” Pustków, na którzy został rozegrany turniej piłki nożnej. Wszystkie dzieci z pełnym zaangażowaniem, walczyły o każdego gola, a swoich kolegów mocno dopingowały pozostałe dzieci oraz rodzice i nauczyciele, którzy nie urywali wielkiego zadowolenia ze swoich pociech, które sprawiały im mnóstwo radości.

Po zakończeniu sportowych zmagań wszystkie dzieci mogły skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji m.in. z wielkiej dmuchanej zjeżdżalni oraz zamku do zabawy, w których szaleństwa nie było końca. Dodatkowo dzięki Ochotniczej Straży w Pustyni, wszystkie dzieci mogły zobaczyć jak wygląda akcja ratunkowa prowadzona przez strażaków oraz jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, której mogli nauczyć się na specjalnym manekinie. Oprócz nauki i zabawy, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński ufundował dla wszystkich dzieci pyszne lody, które w ten piękny słoneczny i gorący dzień sprawiły wiele radości oraz dodały nieco ochłody.  

Na zakończenie III Gminnych Mistrzostw Przedszkolaków nastąpiło oficjalne podsumowanie zawodów oraz wręczenie wszystkim dzieciom medali, dyplomów oraz upominków ufundowanych przez Firmę Śnieżka SA, które wręczali Przewodniczący Rady Gminy Dębica – Piotr Żybura, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński, Prezes Klubu Sportowego „CHEMIK” Pustków – Rafał Polański oraz Radny Gminy Dębica – Józef Marek.

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy sponsorom Firmie Śnieżka oraz Firmie LERG  dzięki, którym organizacja III Gminnych Mistrzostw Przedszkolaków przyniosła wiele atrakcji dla wszystkich dzieci sprawiając im mnóstwo radości.

Turystyka
Polityka cookies

www.ugdebica.pl
Gmina Dębica
ul. Stefana Batorego 13, 39-200 Dębica
Tel: +48 (14) 680-33-10; Fax: +48 (14) 680-33-36
NIP: 872-221-67-36
e-mail: urzad@ugdebica.pl
Realizacja: ideo
CMS   Edito Powered by