facebook

Aktualności

30-06-2017

Piękne Damy, Szlachetni Panowie!

Naczelny Namiestnik Gminy Dębica, Rycerze Chorągwi Gumnisk i Braciejowej oraz Rada Patrycjuszy wzywają wszystkich, którym duch rycerski, a odwaga drogie i sił do noszenia oręża starcza, do stawienia się 9 lipca 2017r. o godz. 16.00 w pobliże zakola rzeki Ostra na doroczne „Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota”!

Wszem i wobec wiadomym się czyni iż Osada Gumniska – Braciejowa to bogata kraina złotem płynąca. Zapraszamy do turnieju „Płukanie Złota” tych wszystkich, w których drzemie duch poszukiwacza. W rywalizacji wezmą udział Starostwa Powiatowe z Województwa Podkarpackiego, Samorządowcy, Organizacje Pozarządowe, Rodziny oraz Kobiety i Mężczyźni. Złota na nagrody nie poskąpią nasi kamraci – Firma „Górecki – Biżuteria z Klasą”.

A gdy już całe złoto trafi do waszych sakiewek, przy dźwiękach muzyki ruszycie w tany: VEEGAS zagra swoje największe przeboje!

Waleczni rycerze staną do walki konnej na miecze i kopie, wasza dziatwa pogromi gumowe zjeżdżalnie i w konkursach udział weźmie, podziwiać będziecie mogli kunszt łucznika, sokolnika, dawnych pląsów tradycje i kuglarzy, którzy w tańcu ogień poskromić potrafią.

A na koniec wszyscy wspólnie potańczymy przy gorących rytmach zespołu MEGA.

Stawcie się wszyscy gotowi do wyzwań! 

Niech sława rycerska, chwała i biesiada będzie Wam nagrodą!

 Zapraszamy!

Turystyka
Polityka cookies

www.ugdebica.pl
Gmina Dębica
ul. Stefana Batorego 13, 39-200 Dębica
Tel: +48 (14) 680-33-10; Fax: +48 (14) 680-33-36
NIP: 872-221-67-36
e-mail: urzad@ugdebica.pl
Realizacja: ideo
CMS   Edito Powered by