facebook

Aktualności

03-07-2017

Klub Seniora w Nagawczynie

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców sołectwa Nagawczyna, Ruch Społeczny "Razem dla Nagawczyny"  powołał do życia "Klub Seniora". Obok zajęć dla dzieci i młodzieży, członków OSP i KGW oraz zajęć sportowych dla kobiet znajdzie się również oferta skierowana dla najstarszych mieszkańców miejscowości. Potrzeba ta, zasygnalizowana  została na spotkaniach opłatkowych skierowanych do osób starszych, samotnych i chorych. 26.06.2017 r. odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Seniora w Nagawczynie, które miało miejsce w Remizie.

Składało się z dwóch części: spotkania z dietetykiem Panią Karoliną Drobot, która przybliżyła podstawowe zasady zdrowego odżywiania w wieku dojrzałym oraz części integracyjnej połączonej z poczęstunkiem.

Przybyli licznie seniorzy nie kryli wzruszenia wdzięczności i radości z podjętej inicjatywy. Spotkaniu towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera. Omówione zostały dalsze propozycje spotkań, w tym wspólny wyjazd na wycieczkę. Na uwagę zasługuje fakt, że do projektu dołączyli przedstawiciele OSP Nagawczyna, KGW Nagawczyna oraz młodzież. Inicjatorem przedsięwzięcia była Radna Gminy Dębica Agata Wiater.

Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu "Rok 2017, rokiem seniora w Nagawczynie", którego realizacja możliwa jest dzięki pozyskaniu środków z inicjatywy Giving Circle z Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu.

Turystyka
Polityka cookies

www.ugdebica.pl
Gmina Dębica
ul. Stefana Batorego 13, 39-200 Dębica
Tel: +48 (14) 680-33-10; Fax: +48 (14) 680-33-36
NIP: 872-221-67-36
e-mail: urzad@ugdebica.pl
Realizacja: ideo
CMS   Edito Powered by