facebook

Aktualności

13-07-2017

Z wizytą u gościnnych Czechów

23 czerwca br. w samo południe, niezwłocznie po zakończeniu roku szkolnego 2016/2017 wyruszyła 5 – dniowa wycieczka z Pustkowa – Osiedla do Czech.Co było jej celem?...Za parę dni będziemy wspominać rocznicę Światowych Dni Młodzieży, które miały miejsce w Krakowie. Spotkanie z Papieżem Franciszkiem było wyjątkowe. Niezapomniane były także spotkania z młodymi ludźmi z całego świata. W Pustkowie –Osiedlu gościli Czesi. Jak polskie przysłowie głosi:Gość w dom, Bóg w dom. I tak właśnie przyjmowano naszych czeskich braci w naszych polskich domach. Było wiele radości, niepowtarzalnych chwil… Były spotkania, rozmowy, czasami na migi, ale to nikomu nie przeszkadzało. Wspomnienia pozostały… Minął rok  i tym razem 50 – osobowa młodzieży z Pustkowa – Osiedla i okolic odwiedziła Czechy, a dokładniej miejscowość Radostin nad Oslavou. Organizatorem wyjazdu a zarazem opiekunem  grupy był ks. Andrzej Szaraj – wikariusz z parafii Pustków – Osiedle oraz pełnoletni wolontariusze.  Była to  rewizyta  u czeskich przyjaciół. Tam przyjęto wszystkich  do domów  rodzinnych. Czeska młodzież wraz ze swoim opiekunem  księdzem Pawłem przygotowała dla przyjaciół z Polski na każdy dzień mnóstwo atrakcji – zwiedzanie Brna, Pragi, festyn parafialny, spotkania z rodzinami – to tylko niektóre punkty z napiętego codziennie planu wycieczki.  Patronem każdego dnia pobytu była święta lub błogosławiona  postać. Była to wspaniała przygoda. Bariera językowa została bardzo szybko przełamana.

Dziękujemy organizatorowi wycieczki - księdzu Andrzejowi, młodzieży z Czech, księdzu Pawłowi oraz wszystkim tym dzięki,  którym wyjazd mógł się odbyć i panowała podczas niego cudowna atmosfera. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Pana Wójta Stanisława Rokosza za dofinansowanie wyjazdu  i możliwość przebywania przez  pięć dni w przepięknych Czechach. Mamy nadzieję, że na tym nie koniec naszych spotkań i wspominania ŚDM i  nie tylko – ,,czas omija miejsca i ludzi, których wspominamy”.

A tak przy okazji!Nie mogło zabraknąć na naszej wycieczce walentynkowego serduszka – symbolu ,,Walentynki dla Jezusa”. O co w tym wszystkim chodzi???
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w wakacyjnej zabawie ,"Walentynka na Wakacjach".

JAK?

  1. Zrób zdjęcie, na którym pokażesz, gdzie spędzasz wakacje z WALENTYNKOWYM SERDUSZKIEM
  2. Wyślij je do nas w prywatnej wiadomości na facebooku (Walentynka dla Jezusa) z dopiskiem, gdzie zostało zrobione.
  3. Opublikujemy wszystkie nadesłane fotki! 3 najlepsze zdjęcia nagrodzimy zestawem "walentynkowych" gadżetów
  4. Na wiadomości czekamy do końca wakacji
  5. Wyniki opublikujemy 1 września w południe

Naszą stronę można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę na facebooku: Walentynka dla Jezusa Zapraszamy!

Młodzież z Pustkowa – Osiedla

 

Tekst i fotografie: Zespół Szkół w Pustkowie - Osiedlu

Turystyka
Polityka cookies

www.ugdebica.pl
Gmina Dębica
ul. Stefana Batorego 13, 39-200 Dębica
Tel: +48 (14) 680-33-10; Fax: +48 (14) 680-33-36
NIP: 872-221-67-36
e-mail: urzad@ugdebica.pl
Realizacja: ideo
CMS   Edito Powered by