facebook

Aktualności

04-09-2017

Gmina Dębica na III Podkarpackich Pokazach Lotniczych w Krośnie

Podkarpackie Pokazy Lotnicze wpisały się już na stałe w krajobraz województwa Podkarpackiego. Pierwsze podniebne show organizowane było w Mielcu w 2015 roku. Rok później kontynuowano tradycję na II pokazach w podrzeszowskiej Jasionce. Tym razem imprezę zorganizowano na kolejnym podkarpackim lotnisku w Krośnie. 

Idea organizowania pokazów lotniczych łączy w sobie chęć i zapał do integrowania mieszkańców naszej małej ojczyzny, a tym samym pielęgnowania wśród nich wiedzy i pamięci o wspaniałej tradycji lotniczej, która na Podkarpaciu ma szczególnie długą i piękną historię, a co ważniejsze jest nieustannie kontynuowana w firmach zrzeszonych w Dolinie Lotniczej.  Podobnie jak w latach ubiegłych organizacja imprezy odbywała się na skrzydłach Funduszy Europejskich. Na tegoroczną edycję Podkarpackich Pokazów Lotniczych przybyło ponad 20 tysięcy osób.

Poza emocjonującymi podniebnymi akrobacjami nie mogło zabraknąć wystawców promujących swoje produkty. Wśród nich znalazło się stoisko Gminy Dębica, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Gmina Dębica w swojej ofercie prezentowała obiekty, które powstały za pośrednictwem funduszy europejskich, jak również pozostałe godne uwagi obiekty oraz przedstawiała ofertę turystyczną, sportową i kulturalną. Największym zainteresowaniem cieszyła się degustacja miodu z pasieki „Porzyce” w Nagawczynie oraz staropolskich proziaków przygotowanych przez Panią Stanisławę Mormol z Koła Gospodyń Wiejskich w Stobiernej. Dzięki sprawnej akcji promocyjnej i za namową Wójta Gmina Dębica, który również uczestniczył w akcji, bardzo wielu uczestników Pokazów Lotniczych zadeklarowało się przyjechać do Gminy Dębica, aby skorzystać z bogatej oferty turystycznej.

Turystyka
Polityka cookies

www.ugdebica.pl
Gmina Dębica
ul. Stefana Batorego 13, 39-200 Dębica
Tel: +48 (14) 680-33-10; Fax: +48 (14) 680-33-36
NIP: 872-221-67-36
e-mail: urzad@ugdebica.pl
Realizacja: ideo
CMS   Edito Powered by