facebook

Aktualności

04-10-2017

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Wesołą Czarownicą

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto ma w naszym kraju już 16-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Tego dnia Niepubliczne Przedszkole „Tęczowa Kraina” w Pustyni odwiedziła „Wesoła Czarownica”, który przygotowała liczne niespodzianki dla naszych przedszkolaków. Już od samego wejścia, nasz gość wywołał uśmiech na buźkach naszych przedszkolaków. Projekt powstał przy współpracy z panią bibliotekarką Magdaleną Milas z Publicznej Biblioteki w Pustyni. Wesoła Czarownica tego dnia przeczytała dzieciom dwie piękne bajeczki "Czary nie do wiary" i "Czarodziejka". Następnie czarowała naszych przedszkolaków, aby pięknie sprzątały zabawki po sobie. I nagle … wyczarowała koszyczek pełen smakołyków, które chętnie rozdawała. Serdecznie dziękujemy za propagowanie takiej formy lektury, ponieważ rozwija ona wyobraźnię i buduje więzi między dziećmi a czytającym. Drodzy Rodzice pamiętajmy, że dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija też zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Tak spędzony czas wspólnie z dzieckiem procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej rozwiązywać problemy wieku nastoletniego.

Turystyka
Polityka cookies

www.ugdebica.pl
Gmina Dębica
ul. Stefana Batorego 13, 39-200 Dębica
Tel: +48 (14) 680-33-10; Fax: +48 (14) 680-33-36
NIP: 872-221-67-36
e-mail: urzad@ugdebica.pl
Realizacja: ideo
CMS   Edito Powered by