facebook

Aktualności

04-10-2017

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna. Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę znają.  Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 29 września 2017 roku szkoły z różnych stron świata uczestniczą w tym wydarzeniu.

W tym roku do akcji przyłączyli się też uczniowie szkoły w Nagawczynie i w Zawadzie. Koordynatorem akcji była nauczycielka matematyki ucząca w tych szkołach pani Anna Kubisztal

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. 

Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie klasy V i VII w Nagawczynie oraz II i III gimnazjum w Zawadzie. Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni byli w losy i przepytywali kolegów oraz dorosłych.

 
Jak pokazuje doświadczenie poprzednich edycji, taka zamiana ról jest często bardziej stresująca dla…dorosłych. Dzieci natomiast są niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora.  


Wiele emocji wywołują egzaminy przeprowadzane przez Patrole Egzaminacyjne. Uczniowie-egzaminatorzy pytali dyrektorów szkoły, nauczycieli, pracowników szkoły, panią bibliotekarkę z biblioteki publicznej, mieszkańców. Byli w pobliskich sklepach i ośrodku zdrowia. Każda osoba, która zdała egzamin dostała naklejkę EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA

Organizatorem Głównym było Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki.

Turystyka
Polityka cookies

www.ugdebica.pl
Gmina Dębica
ul. Stefana Batorego 13, 39-200 Dębica
Tel: +48 (14) 680-33-10; Fax: +48 (14) 680-33-36
NIP: 872-221-67-36
e-mail: urzad@ugdebica.pl
Realizacja: ideo
CMS   Edito Powered by